FAIL (the browser should render some flash content, not this).


ENTEGRE HAVAYOLU TAŞIMACILIK SİSTEMİ

Bu sene havacılık sektöründeki canlılık gösterdi ki havacılık uzun vade planlama gerektiren bir iş. Bundan birkaç yıl önce şirketlerin kısıtlı personel ile yürütmeye çalıştıkları bu iş grubu gerek sektör çalışanlarının alternatifsiz olmaları gerekse ülkenin içinde bulunduğu ekonomik durumdan dolayı ağır aksak da olsa ayakta kalmayı başarmıştı. Görüldü ki alternatifler doğduğu zaman sektör çalışanları doğal olarak özlük haklarını en iyi şekilde elde edebilecekleri şirketlere geçiş yaptılar. Bu durum ülke ekonomisini bahane göstererek bünyesindeki personeli oldukça sıkıntılı günler yaşatarak istihdam eden havayolu şirketlerini haklı olarak ciddi anlamda sıkıntıya soktu. Elindeki personeli kaybeden bu şirketler zamanında ileriye yönelik program yapma ihtiyacı duymadıkları ve gerekli altyapı yatırımı yapmadıkları için bünyelerinde bulunan uçakları uçuramaz duruma geldiler.Yabancı pilot getirerek pilot açığını kapatmaya çalışan bu firmalar maalesef ki ulusal sivil havacılık kuralları gereği bu konuda da muvaffak olamadıkları gibi getirilen az sayıdaki yabancı pilotunda maliyetinin çok fazla olduğunu gördüler.

Peki çözüm ne olmalıydı;

Zamanında kendi bünyelerinde oluşturacakları bir uçuş okulunda pilot yetiştirerek bu konuyu en akılcı biçimde çözülebilirdi.

 İşte bu projenin temelini oluşturan ve gelişmiş ülkelerin yıllardır uyguladığı pilotunu ve personelini yetiştirip uzun vade iş planıyla bu personelden en aktif şekilde fayda sağlamak. Buda henüz ülkemizde gerçekleştirilememiş ve yatırımı hiçbir şekilde yapılmamış ayrı bir sektörü kendi kendine meydana getiren ‘’ENTEGRE HAVAYOLU TAŞIMACILIK SİSTEMİ’’ adı altında oluşturulacak bir havacılık taşıma ağıdır.

Bu sistem işletim olarak adından da anlaşılacağı gibi havacılığın ticari tüm birimlerini içinde barındıran kendi personelini kendisi yetiştiren , yetişmiş bu personeli yapılacak anlaşmalarla uzun vade istihdam edecek olan uçuş okulundan kıtalararası uçuş hizmeti verecek olan bünyesinde bulunması planlanan her türlü ticari taşımacılığa elverişli çeşitli koltuk sayısına sahip hava araçları ile operasyon yapabilecek entegre bir taşımacılık ağıdır.Bu entegrasyon yandakii ana başlıklar altında toplanmaktadır.


FİRMALARA  TESLİM EDİLEN FİZİBİLİTE VE PROJELER

  • POLOGRAPH (AIR TAXI)
  • KÖSEOĞLU GRUP (AIR TAXI / BÖLGESEL HAVACILIK)
  • TURKMALL  (AIR SHUTTLE)
  • TOPÇUOĞLU HOLDİNG (UÇUŞ OKULU – AIR TAXI – AIR SHUTTLE)
  • ZEKAYİ DURSUN A.Ş ( ALANYA HAVAALANI – BÖLGESEL HAVACILIK)
  • ERKTRANS (UÇAK İLE KIYMETLİ EVRAK TAŞINMASI)
  • NATA METAL (HAVADAN BORU HAT TAKİBİ)
  • ÖZDAĞ PETROL (UÇUŞ OKULU)
  • SCANWAY GRUP (UZUN MENZİL HAVAYOLU)